دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۱:۳۳
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۵۶۷۴۰
گزارشگر : ۶۷

ارائه وام 130 میلیون ریالی به مددجویان متقاضی پرورش شترمرغ

(شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۳۳

مددجویان متقاضیان پرورش صنعت شترمرغ در شهرستان بستک می‌توانند از ارائه تسهیلات بانکی به ارزش 130 میلیون ریال بهره‌مند شوند .

مدیر کمیته امداد شهرستان بستک با اشاره به برگزاری کلاس آموزشی  پرورش شتر مرغ ، گزارشی از تسهیلات اشتغالزایی پرداختی به مددجویان این نهاد ارائه کرد .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سلیمان رحمانی، مدیر کمیته امداد شهرستان بستک با بیان اینکه یکی از اولویت‌های این نهاد را  موضوع اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان دانست گفت : کلاس آموزشی پرورش شترمرغ ویژه 30 نفر از مددجویان کمیته امداد با همکاری جهادکشاورزی به صورت رایگان در شهرستان برگزار شد .

وی با بیان اینکه این کلاس آموزشی با بازدید از مزرعه شترمرغ روستای کوهیچ صورت گرفت ، افزود : هدف از بازدید ارتقای دانش علمی و آشنایی کارآموزان با نحوه زنجیره تولید گوشت شتر مرغ بود.

مدیرکمیته امداد بستک ادامه داد: مددجویان متقاضیان پرورش صنعت شترمرغ در شهرستان بستک می‌توانند از ارائه تسهیلات بانکی به ارزش 130 میلیون ریال بهره‌مند شوند .

رحمانی به پرداخت دو میلیارد و 100 میلیون ریال وام اشتغال به مددجویان در سال جاری اشاره کرد و افزود : 21 طرح اشتغالزایی در زمینه کشاورزی ، دامداری و خدماتی به مددجویان  پرداخت شده است .

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد بستک در زمینه ساخت کارگاه‌ های خیاطی و پرورش شترمرغ از مددجویان حمایت‌ های موردنیاز را انجام می‌دهد ، ادامه داد: سال گذشته بیش از 110 نفر از مددجویان کمیته امداد بستک با اعتبار دو میلیارد و 100 میلیون ریال پس از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی به خودکفایی رسیدند .

مدیر کمیته امداد بستک یادآور شد : مزایای پرورش شترمرغ در بستک با توجه به آب و هوای مستعد آن برای پرورش شترمرغ، اشتغالزایی پایدار، وجود ظرفیت مناسب در شهرستان بستک جهت توزیع محصول در سطح داخلی و خارج از کشور، کمک به زنجیره تولید گوشت و نیز کمک به اقتصاد خانوارهای مددجو است .

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳,۷۸۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید