دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۲:۵۱
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۵۶۷۴۱
گزارشگر : ۶۷
از ابتدای امسال تاکنون محقق شد

پرداخت 3 میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان جاسکی

(شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۵۱

29 وام اشتغالزایی در بخش های صیادی ، کشاورزی و خدماتی با اعتبار حدود 3 میلیارد ریال از ابتدای امسال تاکنون به مددجویان جاسکی پرداخت شد .

مدیر کمیته امداد جاسک به تشریح عملکرد چهار ماهه سال جاری این نهاد در بخش اشتغال و خودکفایی پرداخت .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد هرمزگان ؛ علی ابراهیمی مدیر کمیته امداد جاسک با بیان اینکه اجرای طرح های خود اشتغالی و فرصت های شغلی مناسب برای مددجویان یکی از برنامه این نهاد برای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است ، گفت : 29 وام اشتغال زایی در بخش های صیادی ، کشاورزی و خدماتی با اعتبار حدود 3 میلیارد ریال از ابتدای امسال تاکنون به مددجویان جاسکی پرداخت شد .

ابراهیمی با بیان اینکه با اجرا این طرح ها 50 نفر از مددجویان دارای شغل شدند افزود : طرح های اشتغال با هدف کمک به پایداری و ارتقاء افزایش ضریب موفقیت شغلی ، تحت نظارت مستمر و راهنمایی مداوم کارشناسان اشتغال این نهاد قرار دارد

مدیر کمیته امداد جاسک با بیان اینکه برای افزایش درآمد و پایداری طرح های ایجاد شده ، نظارت فنی و تخصصی بر طرح های اشتغال و خودکفایی توسط ناظران فنی این نهاد انجام می شود ، گفت : انجام برنامه های آموزشی جهت ترغیب مددجویان برای بیمه طرح های اشتغالزایی جهت حفاظت از سرمایه مددجویان همواره مورد تاکید این نهاد بوده است .

وی با اشاره به توانمندسازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از طریق دریافت وام خودکفایی و خروج آن ها از چرخه حمایتی  افزود : تمام مددجویانی که توانایی ایجاد شغل دارند باید خود را باور داشته باشند تا به خودکفایی برسند .

ابراهیمی با بیان اینکه ارائه بسته های تشویقی به کارفرمایان به ازای ایجاد اشتغال برای مددجویان و فرزندان مددجو، افزود : کمیته امداد در قالب بسته های تشویقی ، حق بیمه سهم کارفرما را در مدت دو سال برای ایجاد انگیزه کارفرمایان و کارآفرینان برای به کارگیری و استخدام مددجویان پرداخت می کند .

شایسته ذکر است در جاسک دو هزار و 300 خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند .

 انتهای پیام 

تعداد بازدید : ۳۴۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید