دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۷
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۶۲۸۷۶
گزارشگر : ۳۸
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان:

راه‌اندازی 52 طرح مولد خورشیدی خانگی برای مددجویان هرمزگانی

(یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۳۷

درآمد پایدار برای مددجویان کمیته امداد امام (ره) با نصب و راه‌اندازی مولدهای خورشیدی خانگی ایجادشده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان در خصوص اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی خانگی ویژه مددجویان تحت حمایت این نهاد توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عبدالرضا خسروانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان بابیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی بر اساس ظرفیت مناطق مختلف هر شهرستان ایجاد می‌شود گفت: تولید انرژی برق خانگی یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی است و هم به‌عنوان یکی از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر به شمار می‌آید.

وی با اشاره به اینکه بستر ایجاد تولید برق خانگی مددجویان در استان هرمزگان ایجادشده است افزود: کمیته امداد استان هرمزگان برای توانمندسازی خانوارها نیازمند باهدف اشتغال‌زایی و درآمد پایدار تاکنون 52 طرح نیروگاه خورشیدی خانگی ،تولید برق در منازل مددجویان تحت حمایت این نهاد ایجاد کرده است.

خسروانی بابیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌شده، پنل های خورشیدی پس از راه‌اندازی و نصب، برق تولیدی آن مطابق تعرفه وزارت نیرو از مددجویان خریداری و به‌حساب مجری طرح واریز می‌گردد اعلام کرد: تاکنون برق تولیدی 30 مددجو از طریق پنل های خورشیدی به شبکه سراسری متصل شده و اقدامات برای اتصال به شبکه 22 واحد دیگر در حال اجراست.

وی ادامه داد: هزینه ساخت نیروگاه‌های خورشیدی خانگی تولید برق حدود 27 میلیون تومان است که این هزینه ساخت از محل منابع کمیته امداد و منابع بانکی تأمین می‌شود و مددجو از محل فروش برق اقساط وام را پرداخت می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان در پایان بابیان اینکه تسریع و تسهیل در ارائه خدمات اشتغال هدفمند به مددجویان تحت حمایت در اولویت برنامه‌های این نهاد است ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 185 طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان جویای کار در این استان اجراشده که در این زمینه بیش از دو میلیارد و 42 میلیون تومان هزینه شده است.

شایسته ذکر است این تعداد نیروگاه خورشیدی در شهرستان‌های میناب، رودان، بستک، حاجی‌آباد و بخش رودخانه راه‌اندازی شده است.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۳۸۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید