دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۲ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۱
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۶۴۳۸۶
گزارشگر : ۳۸
مدیرکل کمیته امداد هرمزگان مطرح کرد

برگزاری جشن عاطفه‌ها در یک هزار و 300 مدرسه استان هرمزگان/نباید هیچ دانش‌آموزی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل بازماند

(پنج شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۳۱

در حال حاضر 28 هزار دانش‌آموز نیازمند در استان هرمزگان مشغول به تحصیل بوده که 14 هزار نفر از آنان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان هستند.

مراسم مرحله دوم جشن عاطفه‌ها به‌صورت نمادین در دبستان دخترانه سید قطب شهرستان بندرعباس با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، فرماندار بندرعباس، مدیرکل کمیته امداد امام (ره) هرمزگان و جمعی از مسئولان آموزش‌وپرورش استان برگزار شد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: جشن عاطفه‌ها فرصت خوبی برای ترویج نیکوکاری و نهادینه کردن آن در میان فرزندانمان است.

اکرمی بابیان اینکه کمک به همنوعان خود باید از دوران تحصیل در بین دانش آموزان نهادینه شود افزود: دانش آموزان با کمک کردن به همنوعان خود، احساس شاد بودن پیدا می‌کنند و جامعه‌ای موفق خواهد بود که به‌طور مستمر کمک به همنوع و تلاش در انجام کارهای خداپسندانه را در اولویت امور قرار دهد.

عباس پویافر، فرماندار شهرستان بندرعباس در این مراسم جشن عاطفه‌ها را فرصتی برای تحصیل و ترویج مهر و مهربانی در بین دانش آموزان دانست و گفت: ماه مهر، ماه مهربانی و عطوفت در میان دانش آموزان است و این جشن که با تلاش و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و آموزش‌وپرورش هرساله اجرا می‌شود باید توسعه و هرسال باشکوه‌تر برگزار گردد.

علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان بیان اینکه نباید هیچ دانش‌آموزی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل بازماند گفت: زنگ عاطفه‌ها هم‌زمان با سراسر کشور در یک هزار و 300 مدرسه نواخته شد.

وی با اشاره به اینکه کمک‌های جمع‌آوری‌شده در هر مدرسه برای کمک به دانش آموزان نیازمند همان مدرسه اهدا می‌شود افزود: دانش آموزان مدارس استان هرمزگان هدایای خود را در پاکت مخصوص جشن عاطفه‌ها به دانش آموزان نیازمند اهدا کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان با اشاره به لزوم حمایت و دستگیری از دانش آموزان نیازمند و محروم بیان کرد: در حال حاضر 28 هزار دانش‌آموز نیازمند در استان هرمزگان مشغول به تحصیل بوده که 14 هزار نفر از آنان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان هستند.

الهیاری با اشاره به اینکه مرحله نخست جشن عاطفه‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 87 درصد افزایش داشته است یادآور شد: کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها در مرحله نخست به یک میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده که از این میزان 732 میلیون تومان به‌صورت نقدی و 968 میلیون تومان به‌صورت کالا بوده است.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان در پایان با یادآوری اینکه دریافت کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت گفت: سال گذشته دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها جمع‌آوری‌شده است.

 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۶۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید