دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۹ مهر ۱۳۹۷ / ۰۷:۵۷
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۶۴۵۱۵
گزارشگر : ۳۸

آموزش مهارت‌های فنی، گامی مؤثر در مسیر توانمندسازی نیازمندان هرمزگانی

(پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷) ۰۷:۵۷

639 نفر از کارآموزان در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه‌ای و هزار و 492 نفر نیز در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان هرمزگان گزارشی از عملکرد شش‌ماهه حوزه اشتغال درزمینهٔ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عبدالرضا خسروانی، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام (ره) استان هرمزگان بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری این نهاد است گفت: کمیته امداد به‌منظور ایجاد اشتغال پایدار و متناسب با نیاز بازار کار برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای متعددی را ویژه مددجویان تحت حمایت را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: در شش‌ماهه نخست سال جاری بیش از 290 میلیون تومان برای مهارت‌آموزی مددجویان هزینه شده است و 639 نفر از کارآموزان در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه‌ای و هزار و 492 نفر نیز در آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند. 

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان را گامی مهم در جهت اشتغال و توانمندسازی آنان برشمرد و خاطرنشان کرد: مدل اشتغال کمیته امداد برای مددجویان تحت حمایت مبتنی بر استعداد سنجی، حرفه‌آموزی، پرداخت تسهیلات، نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغال، پایدارسازی طرح‌ها و بازاریابی فروش محصولات تولیدشده مددجویان است.

وی بابیان اینکه مددجویان با شرکت در دوره‌های آموزشی و کسب مهارت شغلی می‌توانند با استفاده از تسهیلات خوداشتغالی برای خود شغل ایجاد کرده و در مسیر خودکفایی گام بردارند گفت: 626 طرح اشتغال‌ بااعتبار 9 میلیارد و 774 میلیون تومان در شش‌ماهه نخست سال جاری برای مددجویان اجراشده است.

 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۹۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید