دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۴ دی ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۱
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۶۵۸۲۶
گزارشگر : ۳۸
طی 9 ماهه امسال محقق شد؛

ایجاد 3309 فرصت شغلی برای مددجویان هرمزگانی

(سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۰۱

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: برای سه هزار و 309 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان در 9 ‌ماهه امسال با دریافت تسهیلات اشتغال از منابع بانکی و صندوق امداد ولایت فرصت شغلی ایجادشده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد هرمزگان بابیان اینکه سه هزار و 309 فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجادشده است، گفت: کمیته امداد هرمزگان برای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت در 9 ‌ماهه سال جاری در طرح‌های مشاغل خانگی و خوداشتغالی بالغ‌بر 51 میلیارد تومان از محل منابع امدادی و بانکی پرداخت‌ کرده است.

وی افزود: از مجموع طرح‌های اجراشده طی امسال دو هزار و 157 طرح خودکفایی و کارآفرینی، 971 طرح توان‌افزایی و 181 طرح کارانگیزی برای مددجویان بوده است.

الهیاری بابیان اینکه در سال 97 برای ایجاد پنج هزار و 500 فرصت شغلی در استان هرمزگان بیش از 163 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته‌شده است، یادآور شد: بدون شک ایجاد اشتغال پایدار به‌منظور توانمندسازی و خودکفایی خانوارهای تحت حمایت در کاهش محرومیت و زدودن فقر از جامعه نقش بسزایی دارد و در همین جهت باید طرح‌های اشتغال‌زایی متناسب با نیاز بازار کار و شرایط هر منطقه اجرایی گردد.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با تأکید بر اینکه تمامی طرح‌های کمیته امداد با توجه به استعداد و موقعیت هر فرد در هر منطقه انجام می‌شود، ادامه داد: توانمندسازی در کمیته امداد این استان در پنج گام اساسی شامل شناسایی، مشاوره، آموزش، اجرای طرح، نظارت، بازاریابی و فروش محصولات مددجویان انجام می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۵۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید