دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۲
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۶۶۰۵۹
گزارشگر : ۳۸
مشاور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خبر داد؛

کانون خیرین کارآفرین هرمزگان راه‌اندازی می‌شود / هزینه 70 میلیاردی برای مهارت‌آموزی مددجویان

(یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۰۲

مشاور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد بابیان اینکه هرمزگان سومین استان در اجرای مدل کانون خیرین کارآفرین و اشتغال است، گفت: افزایش هم‌افزایی بین کارآفرینان فعال از مزیت‌های پیاده‌سازی این طرح است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمید حاجی عبدالوهاب، مشاور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در نشست با مسئولان هرمزگان با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم در کشور اظهار کرد: دو دهک پایین جامعه که حداقل 16 میلیون نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شوند به‌ شدت تحت‌ فشارهای اقتصادی هستند.

مشاور معاون اشتغال کمیته امداد کشور با تأکید بر اینکه نظام آموزشی ما مبتنی بر نیازهای توسعه‌ای ملی، منطقه‌ای و محلی شکل نگرفته است، گفت: وجود انبوه فارغ‌التحصیلان بیکار یکی از معضلات جامعه کنونی است که با گذشت زمان نه‌ تنها از جمعیت بیکاران کاسته نشده بلکه بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

عبدالوهاب با بیان اینکه سالانه 60 تا 70 میلیارد تومان در حوزه مهارت‌آموزی مددجویان هزینه می‌شود، یادآور شد: بخش عمده‌ای از آموزش‌ها توسط سازمان فنی و حرفه‌ای و یا آموزشگاه‌های مرتبط با آن انجام می‌شود.

مشاور معاون اشتغال کمیته امداد کشور با اشاره به اختصاص 1.5 میلیارد دلار ارز برای مناطق روستایی تأکید کرد: عدم شناسایی نیروی انسانی آشنا به مزیت‌های مناطق روستایی جهت بهره‌برداری بهینه منابع از اشکالات چنین طرحی است.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری به مقوله اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار و افزایش توانمندی مددجویان یکی از راه‌های خودکفایی خانوارهای تحت حمایت است.

مشاور معاون اشتغال کمیته امداد کشور با اشاره به نحوه فعالیت کانون خیرین کارآفرین و اشتغال گفت: شناسایی کارآفرینان واقعی به خصوص کسانی که در شرایط بد اقتصادی همچنان بنگاه‌های اقتصادی خود را فعال نگه داشتند، گام نخست در اجرا و پیاده‌سازی این مدل است.

وی افزود: این فعالان اقتصادی به‌خوبی بازارها را شناسایی و فنون بازاریابی را در خود پرورش داده‌اند به‌ نحوی‌ که با خلاقیت می‌توانند برای فروش محصولات بازارسازی کنند.

عبدالوهاب بابیان اینکه هرمزگان سومین استان در اجرای مدل کانون خیرین کارآفرین و اشتغال است، گفت: افزایش هم‌افزایی بین کارآفرینان فعال در استان یکی از مزیت‌های پیاده‌سازی چنین طرحی است.

وی بابیان اینکه ایجاد اشتغال برای دو دهک پایین جامعه از اولویت‌های این کانون است، بیان کرد: مهارت‌آموزی شغلی به مددجویان بر اساس نیاز بازار و میزان تقاضا، ساماندهی کسب‌وکارهای خرد و حذف آموزش‌های غیرضروری از وظایف کانون خیرین کارآفرین است.

مشاور معاون اشتغال کمیته امداد کشور بابیان اینکه پس شناسایی کارآفرینان استان مجمع خیرین کارآفرین تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: این کانون شامل یک مدیرعامل، 7 نفر عضو هیئت‌مدیره و 11 نفر به‌عنوان هیئت‌امنا است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۳۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید