دکمه موبایل منو

جزییات خبر

جمعه / ۲۱ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۵۳
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۶۶۱۳۱
گزارشگر : ۳۸
مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان خبر داد؛

استان هرمزگان ششمین مقصد موسسه خیریه عترت بو تراب

(جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۵۳

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان از امضای تفاهم‌نامه میان این نهاد با موسسه خیریه عترت بو تراب تهران خبر داد و گفت: هرمزگان ششمین استانی است که این موسسه قرار است به ایتام تحت حمایت خدمات آموزشی و معیشتی ارائه کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد هرمزگان بیان کرد: طی قراردادی که فی‌مابین کمیته امداد استان هرمزگان و موسسه خیریه عترت بو تراب تهران منعقد شد، هرمزگان به‌عنوان ششمین مقصد پوشش دهی خدمات این موسسه به ایتام قرار گرفت.

وی افزود: این موسسه خیریه جزو معدود مؤسسات خیریه است که در سطح ملی فعالیت داشته و ظرفیت‌های بسیاری برای همکاری و مشارکت دارد که مطابق قرارداد سعی داریم از این ظرفیت‌ها در جهت کمک به ایتام استان استفاده کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان تصریح کرد: قرار است در مرحله نخست این همکاری و مشارکت، موسسه خیریه عترت بو تراب، ۴۵۰ یتیم را در شهرستان‌های سیریک و جاسک تحت پوشش حمایتی و معیشتی قرار دهد.

الهیاری ادامه داد: مطابق تفاهم‌نامه امضاشده این حمایت‌ها در جهت کمک بیشتر به ایتام به‌صورت مشارکتی صورت خواهد گرفت.

وی بیان داشت: با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته، این خدمات در حوزه‌های اشتغال‌زایی، مسکن و بورسیه تحصیلی دانش‌آموزان نخبه ایتام انجام خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان افزود: موسسه عترت بو تراب ظرفیت بسیار مناسبی در جهت ایجاد مشاغل خانگی و مسکن برای ایتام وزنان سرپرست خانوار دارد که می‌خواهیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

الهیاری اظهار داشت: طی توافق صورت گرفته این موسسه در قالب طرح گنج دانش‌آموزان نخبه ایتام را شناسایی می‌کند و ضمن ارائه کمک‌هزینه‌های آموزشی و تقویت نیاز مادی، آن‌ها را بورسیه تحصیلی خواهد کرد.

وی افزود: ازاین‌پس دانش‌آموزان نخبه به‌جای دریافت ۳۰ هزار تومان مستمری دریافتی ماهانه، با کمک موسسه سه برابر این مبلغ یعنی ۹۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

 

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان در پایان گفت: با مذاکرات صورت گرفته، در آینده ایتام دو شهرستان حاجی‌آباد ورودان نیز تحت پوشش خدمات حمایتی این موسسه قرار خواهند گرفت.

 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۱۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید