جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۴
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۱۹۲۵
گزارشگر : ۳۸
با حضور نماینده حوزه علمیه خواهران کشور؛

دو مرکز نیکوکاری حوزه علمیه خواهران در استان هرمزگان افتتاح شد

(چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۵۴

دو مرکز نیکوکاری حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان در شهرستان‌های بندرعباس و رودان با حضور نماینده حوزه علمیه خواهران کشور افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهرداد تاجیک، معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: دو مرکز نیکوکاری با حضور نماینده حوزه علمیه خواهران کشور به نام مرکز نیکوکاری الزهرا (س) در مدیریت حوزه علمیه شهرستان بندرعباس و رهروان زهرا (س) در مدیریت حوزه علمیه شهرستان رودان افتتاح شد.

وی افزود: این دو مرکز به‌صورت تخصصی به‌منظور ترویج گفتمان دینی، مشاوره خانواده، آموزش سبک زندگی، حفظ کرامت انسانی، استحکام بنیان خانواده، آموزش مهارت‌های کسب‌وکار و ایجاد مشاغل خانگی و کمک به معیشت مددجویان راه‌اندازی شده است.

تاجیک هدف کمیته امداد از ایجاد مراکز نیکوکاری را واگذاری امورات مردم به خود مردم عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون خیرین بسیاری در قالب مراکز نیکوکاری با کمیته امداد همکاری می‌کنند و کمک‌های خود را از طریق این مراکز به نیازمندان ارائه می‌دهند.

معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان هرمزگان خاطرنشان کرد: شبکه‌های نیکوکاری به دنبال ارائه‌ی خدمات بر اساس نیازهای ضروری مددجویان می‌باشند که با محوریت مساجد و محله‌ها و استفاده از ظرفیت خیرین هر محله بر اساس اولویت‌های معیشت، درمان، جهیزیه، مسکن، اشتغال و امور فرهنگی فعالیت می‌کنند.

خانم میرعلی ملک، رئیس اداره امور زنان و خانواده مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران کشور نیز در حاشیه افتتاح این مراکز، گفت: برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همکاری آحادمردم جامعه با کمیته امداد لازم است و همکاری حوزه‌های علمیه با این نهاد و سپردن بخشی از امورات خانواده‌های تحت حمایت به مراکز نیکوکاری باعث تقویت بنیان خانواده و تبدیل‌شدن حوزه‌های علمیه به مراکز مددکاری اسلامی می‌شود.

شایسته ذکر است از ابتدای امسال تاکنون 28 مرکز نیکوکاری در استان راه‌اندازی شده و در مجموع اکنون 78 مرکز در استان فعال هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید