جزییات خبر

شنبه / ۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۱۹۵۵
گزارشگر : ۳۸
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان مطرح کرد:

ایجاد بیش از 2 هزار فرصت شغلی برای مددجویان هرمزگانی

(شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان گفت: دو هزار و 37 فرصت شغلی از محل اعتبارات امدادی و بانکی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان طی هفت‌ماهه امسال ایجادشده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عبدالرضا خسروانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان گزارشی از اعتبارات تخصیص داده‌شده برای اشتغال مددجویان این نهاد ارائه کرد و گفت: راهبرد اصلی این نهاد توانمندسازی مددجویان از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و درآمد پایدار برای آن‌ها است که در همین راستا دو هزار و 37 فرصت شغلی از محل اعتبارات امدادی و بانکی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان طی هفت‌ماهه امسال ایجادشده است.

خسروانی اظهار داشت: از این تعداد فرصت شغلی 700 مورد درزمینه ی دام‌پروری، 324 مورد درزمینه ی کشاورزی، 415 مورد صنایع‌دستی و 598 مورد درزمینه ی طرح‌های خدماتی بوده که برای ایجاد این فرصت‌های شغلی مبلغ 56 میلیارد و 900 میلیون تومان از محل اعتبارات امدادی و تسهیلات منابع بانکی تأمین‌شده است.

وی به فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه خودکفایی و اشتغال اشاره و افزود: شناسایی مددجویان مستعد اشتغال، شناسایی ظرفیت‌های هر منطقه، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان به‌منظور ارتقاء سطح آگاهی علمی و مهارت‌های شغلی آن‌ها از مهم‌ترین برنامه‌های توانمندسازی نیازمندان تحت حمایت این نهاد است.

خسروانی خاطرنشان کرد: اجرای دوره‌های آموزشی متنوع و ایجاد فرصت‌های شغلی متناسب با بازار کار و سرمایه، مددجویان را در مسیر خوداتکایی قرار می‌دهد و به حفظ عزت و کرامت خانواده‌ها کمک می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان در خصوص اشتغال مددجویان این نهاد از طریق مراکز کاریابی نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 153 نفر از مددجویان کمیته امداد هرمزگان از طریق کاریابی، طرح‌های کارفرمایی و تعامل با کارفرمایان، شاغل و جذب بازار کارشده‌اند که در این زمینه 58 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید