جزییات خبر

دوشنبه / ۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۶
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۲۰۱۱
گزارشگر : ۳۸
در هفته بسیج محقق شد؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک کمیته امداد و سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان

(دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۱۶

به‌منظور هم‌افزایی، انسجام و هماهنگی بیشتر کمیته امداد و سپاه امام سجاد (ع) باهدف محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات مطلوب‌تر در راستای توانمندسازی خانواده‌های نیازمند، تفاهم‌نامه همکاری فی بین این دو نهاد انقلابی منعقد شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سردار اباذر سالاری، فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان ضمن گرامی داشت هفته بسیج، اظهار داشت: چهل سال از تشکیل بسیج که یادگار امام راحل می‌باشد، می‌گذرد و امروزه بسیج در عرصه‌های مختلف محرومیت‌زدایی، دفاعی، عمرانی، علمی و میدان‌دار بوده و هر زمان که جامعه به آن نیاز داشته همواره کنار مردم بوده است.

سالاری بابیان این مطلب که یکی دیگر از نهال‌های پربرکت که رهبر کبیر انقلاب اسلامی (ره) بنا نهادند، کمیته امداد است، افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) همانند بسیج به‌عنوان یک‌نهاد انقلابی خدمات شایسته و ارزشمندی به محرومان و نیازمندان جامعه ارائه می‌دهد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک سپاه و کمیته امداد، گفت: با انعقاد این تفاهم‌نامه شرایط مناسبی جهت هم‌افزایی، انسجام و هماهنگی بیشتر بین این دو نهاد انقلابی در راستای به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود به‌منظور توانمندسازی و خوداتکایی ولی‌نعمتان فراهم می‌گردد.

علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان به موضوع فقر در استان اشاره کرد و گفت: عوامل متعددی ازجمله شرایط اقلیمی (خشکسالی)، مسائل فرهنگی و بالا بودن هزینه‌های زندگی باعث شده، درصد فقر در استان هرمزگان نسبت به سایر استان‌ها بالاتر باشد.

وی افزود: فراهم نمودن بستر توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار با استفاده از ظرفیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه و تسریع جهت‌دهی و توسعه مشارکت‌های مردمی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک سپاه و کمیته امداد مهم‌ترین محورهای این تفاهم‌نامه است.

الهیاری خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه برنامه‌های محرومیت‌زدایی، کنترل آسیب‌های اجتماعی، ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری و ایجاد کارگاه‌های تولیدی برای اشتغال‌زایی، در خدمت محرومان جامعه و افراد تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید