جزییات خبر

شنبه / ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۴
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۲۱۰۵
گزارشگر : ۳۸

اختصاص یک میلیارد و 750 میلیون تومان اعتبار برای رفع سوءتغذیه کودکان هرمزگانی

(شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۲۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان گفت: هم‌اکنون 7815 کودک دچار سوءتغذیه تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان هستند که برای تهیه سبد غذایی این کودکان، یک میلیارد و 750 میلیون تومان طی هفت‌ماهه امسال پرداخت‌ شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد پایان در این خصوص اظهار داشت: حفظ سلامت مددجویان به‌خصوص کودکان دچار سوءتغذیه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد است که در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و 815 کودک مبتلابه سوءتغذیه شناسایی و از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد استان هرمزگان بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: برای تهیه سبد غذایی و رفع سوءتغذیه این کودکان، مبلغ یک میلیارد و 750 میلیون تومان طی هفت‌ماهه امسال پرداخت‌ شده است.

پایان با اشاره به این مطلب که سبدهای غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال است، گفت: شناسایی و معرفی کودکان دچار سوءتغذیه از سوی مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی به کمیته امداد انجام می‌شود و پس از بررسی وضعیت اقتصادی و معیشت خانواده، ارائه خدمات به این خانواده‌ها توسط این نهاد حمایتی انجام می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان اظهار داشت: سرانه سبد غذایی به‌صورت کارت اعتباری و به ازای هر کودک مبلغ ماهانه 100 هزار تومان در اختیار خانواده‌ها قرار داده می‌شود و با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد کمیته امداد، اقلام موردنیاز را که بیشتر اقلام لبنی و پروتئینی هستند، تهیه کنند.

پایان گفت: خیران می‌توانند در قالب طرح همسفره از طریق پورتال hamsofreh.ir و انتخاب استان هرمزگان در تأمین سبد غذایی کودکان نیازمند مبتلابه سوءتغذیه مشارکت نمایند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید