جزییات خبر

دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۴
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۲۱۵۱
گزارشگر : ۳۸

همکاری 140 وکیل و مشاور حقوقی با کمیته امداد استان هرمزگان

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۱۳:۲۴

قائم ‌مقام کمیته امداد استان هرمزگان گفت: 140 وکیل و مشاور حقوقی نیکوکار به‌منظور ارائه خدمات حقوقی، مشاوره‌ای و خانوادگی مددجویان تحت حمایت با کمیته امداد استان هرمزگان همکاری دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ جلیل تراهی، قائم‌ مقام کمیته امداد هرمزگان بابیان این مطلب که ارائه خدمات حقوقی، قضایی و مشاوره‌های حقوقی یکی از راه‌های آگاه‌سازی اجتماعی و احقاق حقوق مددجویان است، گفت: 140 وکیل و مشاور حقوقی نیکوکار به‌منظور ارائه خدمات حقوقی، قضائی، مشاوره‌ای و خانوادگی مددجویان تحت حمایت با کمیته امداد استان هرمزگان همکاری دارند.

وی ضمن اشاره به رایگان بودن ارائه خدمات حقوقی به مددجویان این نهاد، افزود: کمیته امداد استان هرمزگان طی هشت‌ماهه امسال، هزار و 700 مورد مشاوره حقوقی، 45 مورد دادخواست، 10 مورد شکایت کیفری را برای خانواده‌های تحت حمایت، از طریق حوزه حقوقی این نهاد تنظیم، پیگیری نموده و نسبت به احقاق حقوق قانونی آن‌ها اقدام کرده است.

قائم مقام کمیته امداد هرمزگان خاطرنشان کرد: بسیاری از مددجویان به دلیل عدم آگاهی از حقوق قانونی خود قادر به احقاق حق‌ خود نبوده و با مشکلات مختلف مواجه می‌شوند و بعضاً حقوقشان از دست می‌رود که در همین راستا کارشناسان حقوقی این نهاد به‌عنوان مدافع مسلم حقوق محرومین با در نظر گرفتن قوانین و مقررات‌، ضمن راهنمایی و مشاوره به ایشان، پیگیر مسائل حقوقی و قضایی خانوادهها بوده ‌و تا حد امکان برای احقاق حقوق آنان تلاش مینمایند.

تراهی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این خصوص هشت میز خدمت حقوقی برای ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد در مرکز و شهرستان‌های استان هرمزگان فعال هستند که مددجویان می‌توانند با مراجعه به آن‌ها از مشاوره و راهنمایی‌های حقوقی در تمام زمینه‌ها به‌صورت رایگان بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۸۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید