جزییات خبر

سه شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۲
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۷۴۹۳
گزارشگر : ۳۸

بهره‌مندی 2057 مددجوی هرمزگانی از آموزش‌های فنی و مهارتی

(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۴:۰۲

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان از بهره‌مندی دو هزار و 57 مددجوی تحت حمایت این نهاد از آموزش‌های فنی و مهارتی طی شش‌ماهه نخست سال 99 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ عبدالرضا خسروانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان در این خصوص گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه اشتغال، برگزاری دوره‌های آموزش‌ فنی و مهارتی برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد باهدف ایجاد مهارت و توانایی افراد مستعد خانوار به‌منظور راه‌اندازی کسب وکار، دستیابی به اشتغال پایدار و درنهایت توانمندسازی آنان است.

خسروانی افزود: در شش‌ماهه نخست سال جاری، تعداد دو هزار و 57 نفر از افراد تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان از آموزش‌های فنی و مهارتی این نهاد بهره‌مند شدند که از مجموع آنان، تعداد یک هزار و 460 نفر زن و 597 نفر مرد بوده‌اند.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اعتبار هزینه شده، 153 میلیون تومانی برای ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی، یادآور شد: آموزش‌های فنی و مهارتی به‌منظور مهارت‌آموزی افراد مستعد و فراهم نمودن زمینه فعالیت آن‌ها در حرفه‌های گوناگون، دستیابی به شغل و درآمد پایدار و مشارکت این افراد در چرخه تولید و اقتصاد کشور ارائه می‌شود که درنهایت باعث خوداتکائی و خودکفایی اقتصادی این خانواده‌ها خواهد شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: یکی دیگر از برنامه‌های این حوزه، معرفی افراد آموزش‌دیده، ماهرو مستعد اشتغال به مراکز کاریابی است که در همین راستا 162 نفر از افراد آموزش‌دیده این نهاد طی شش‌ماهه نخست سال 99 از طریق مراکز کاریابی شاغل و جذب بازار کار شده‌اند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید