جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۴
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۷۷۱۳
گزارشگر : ۳۸

54 درصد سالمندان استان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان/حمایت کمیته امداد از 65 هزار و 256 سالمند هرمزگانی

(پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹) ۱۵:۴۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هرمزگان گفت: در حال حاضر 65 هزار و 256 نفر سالمند، تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان هستند که حدود 54 درصد سالمندان استان را تشکیل می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد؛ احمد پایان، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان در مصاحبه تلفنی با برنامه رادیو خلیج‌فارس ضمن گرامی داشت هفته‌ی تکریم سالمندان، گفت: یکی از برنامه‌های کمیته امداد توجه به‌سلامت سالمندان و ارتقاء کیفیت زندگی این عزیزان است که تحقق این امر مستلزم همکاری تمام دستگاه‌های ذی‌ربط در راستای تکریم از منزلت سالمندان و توجه به رفع مسائل و مشکلات آن‌ها است.

پایان افزود: بر اساس آخرین آمارها، جمعیت سالمندان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان ، تعداد 65 هزار و 256 نفر بوده که از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌باشند. و این رقم ،حدود 54 درصد  جمعیت سالمندان استان را تشکیل می‌دهد.

این مقام مسئول ضمن تشریح برنامه‌های کمیته امداد در هفته‌ی تکریم سالمندان، گفت: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، برنامه و اقدامات ویژه‌ای برای تکریم سالمندان دیده‌شده است که از مهم‌ترین آن‌ها، تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی (الکل، ماسک، مواد ضدعفونی و بهداشتی)، دیدار و دلجویی از خانواده‌های سالمند با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان یادآور شد: از مجموع کل سالمندان، 38 هزار و 169 نفر، زن و 27 هزار و 87 نفر مرد می‌باشند، که طی شش‌ماهه نخست سال 99 جهت تأمین کمک معیشت مبلغ 71 میلیارد و 280 میلیون تومان توسط کمیته امداد به این خانواده‌ها پرداخت‌شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۶۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید