جزییات خبر

دوشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۱
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۸۳۲۱
گزارشگر : ۳۸

تفاهم‌نامه مشترک کمیته امداد و ستاد اقامه نماز استان هرمزگان

(دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹) ۱۵:۰۱

تفاهم‌نامه مشترک ستاد اقامه نماز استان با کمیته امداد استان هرمزگان در خصوص ترویج و توسعه فرهنگ نماز در سال 99 به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد اعتمادی، رئیس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان ضمن تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: قطعاً مجموعه کمیته امداد به‌عنوان یکی از دستگاه‌های برتر در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز است که با اقدامات خود کارهای تحسین برانگیزی انجام داده است.

اعتمادی افزود: با توجه به رسالت کمیته امداد و وجود تفاوت‌های محسوس در خصوص توجه به مسئله نماز نسبت به سایر دستگاه‌ها و همت، عزم و اراده مدیرکل آن یقین می‌دانیم که این تفاهم‌نامه عملیاتی و در واقع اجرایی خواهد شد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان گفت: دستگاه‌هایی که مدیران آن ارتباط و تعامل با ستاد اقامه نماز دارند و با اهمیت دادن به نماز، در برپایی نماز جماعت و برنامه‌های دینی و مذهبی کوشش می‌نمایند، دغدغه‌ای در آن دستگاه‌ها وجود ندارد، مشکل در دستگاه‌هایی است که مدیران آن‌ها اهتمام به مسائل نماز نداشته باشند و نماز را از اولویت‌های اصلی خود قرار ندهند که در نظام جمهوری اسلامی این مسائل جای تأسف دارد و البته این افراد محدود هستند.

این مقام مسئول به بحث وضع حاکم بر جامعه در اثر بیماری منحوس کرونا اشاره و گفت: ستاد اقامه نماز استان با پیگیری و رایزنی با ستاد مبارزه با بیماری کرونا و وزارت بهداشت مجوز اقامه نماز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی (استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی) دریافت نمود.

علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان نیز در این جلسه گفت: توسعه و ترویج نماز، هم تکلیف دینی و هم تکلیف اداری است و وظیفه داریم شرایط و تمهیدات لازم را جهت فرهنگ‌سازی و ترویج این فریضه الهی فراهم سازیم.

الهیاری افزود: نهاد کمیته امداد اعتقاد دارد که همواره پیشگام و پیشرو در عرصه گسترش و ترویج فرهنگ نماز بوده و علاوه بر کارکنان برای جامعه هدف خود نیز برنامه‌های فرهنگی مدونی پیش بینی کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان اظهار داشت: هم اکنون در کلیه ادارات سطح استان نمازخانه ها، تجهیز و امکانات فردی جهت اقامه این فریضه الهی فراهم شده است.

شایسته ذکر است در پایان جلسه تفاهم مشترک بین ستاد اقامه نماز استان و کمیته امداد استان هرمزگان در خصوص ترویج و توسعه فرهنگ نماز در سال 99 به امضا رسید.

 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید