جزییات خبر

سه شنبه / ۲۰ آبان ۱۳۹۹ / ۲۰:۲۵
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۸۴۵۶
گزارشگر : ۳۸

تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با کمیته امداد در کاهش فقر

(سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹) ۲۰:۲۵

در راستای توسعه تعاملات آموزشی، پژوهشی، طرح‌های تحقیقاتی و مطالعاتی و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود باهدف همکاری مشترک با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، تفاهم‌نامه مشترکی بین دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان و کمیته امداد به امضاء رسید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ احسان کامرانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در این نشست گفت: کمیته امداد و دانشگاه اسلامی، نهادهایی هستند که بعد از انقلاب اسلامی تشکیل شده‌اند و ظرفیت‌های خوبی در هر دو نهاد وجود دارد که با همکاری همدیگر می‌توانند بخشی از مسائل و مشکلات اجتماعی درون جامعه را کمتر کنند.

کامرانی به موضوع فقر در جامعه اشاره کرد و افزود: اگر در جامعه فقر وجود داشته باشد اثر سوء فقر به‌صورت همه‌جانبه تمام افراد جامعه را درگیر خود می‌کند و باید همه دستگاه‌ها به مسئولیت اجتماعی خود در جامعه در برابر موضوع فقر ایفاء کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: امروزه یکی از اهداف توسعه برای کشورها که در سازمان ملل تعریف‌شده، ریشه‌کنی فقر در جامعه است، یکی از بهترین راه‌های ریشه‌کنی فقر که رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) هم با تشکیل کمیته امداد، سپاه و ... دنبال می‌کرد، ایجاد ساختار برای ریشه‌کنی فقر در جامعه است و ما هم در دانشگاه آزاد اسلامی وظیفه داریم با استفاده از پتانسیل‌های استادان مجرب در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، روان‌شناختی و... کمک شایان توجه ای به حوزه فقرزدایی و ایجاد نشاط و شادابی در جامعه داشته باشیم.

علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان نیز در این نشست گفت: در بحث مدیریت فقر استان، نیازمند مشارکت و همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها هستیم، امروزه موضوع فقر موضوعی نیست که مربوط به یک طایفه، یک خانواده و یا گروه خاصی باشد، بلکه تمامی افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند، درگیر این موضوع هستند.

الهیاری با اشاره به این مطلب که جامعه اسلامی ما تنها با پرداخت زکات می‌تواند فقر را مدیریت کند، گفت: هدف‌گذاری کمیته امداد به‌گونه‌ای است که کمک‌های خرد مردم و مشارکت خیران را تجمیع و متمرکز نموده و تبدیل به خدمت اثرگذار به فقرا و نیازمندان نماید.

این مقام مسئول یادآور شد: برای کاهش فقر در استان هرمزگان سالانه نیازمند اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی است که تأمین نمودن این اعتبار برای دولت بسیار سنگین است و نیازمند مشارکت مردم می‌باشد.

الهیاری افزود: در این راستا طرح‌های مختلفی را اجرا کرده‌ایم که نمونه آن طرح اکرام ایتام و محسنین است و خوشبختانه از طریق این طرح فرصتی ایجاد شده تا مردم نیکوکار بتوانند کمک‌های مستمر خود را تقدیم ایتام نمایند.

شایسته ذکر است در راستای توسعه تعاملات آموزشی، پژوهشی، طرح‌های تحقیقاتی و مطالعاتی و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود باهدف همکاری مشترک با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، تفاهم‌نامه مشترکی بین دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان و کمیته امداد استان به امضاء رسید.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۷۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید