جزییات خبر

یکشنبه / ۲۱ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۰
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۹۷۳۱
گزارشگر : ۳۸

ریشه‌کنی منکرات به‌صورت محله‌ای و با کمک مردم / مطالبه گری مردم مانع از انحراف و کج روی مدیران و مسئولین

(یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۲۰

دبیر ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر هرمزگان گفت: اگر به دنبال حل و ریشه‌کنی منکرات در جامعه هستیم باید به‌صورت محله‌ای و با کمک مردم و با انجام برنامه‌ریزی‌های منسجم اقدام نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ حجت‌الاسلام حسن کریمی، دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر هرمزگان در جلسه شورای اداری کمیته امداد استان گفت: امر به ‌معروف و نهی از منکر یکی از مهم‌ترین دستورات دینی است که اگر صحیح و خوب اجرا شود متضمن احیای دین خواهد بود.

کریمی افزود: در مجموعه‌های اداری و سازمانی باید برای احیای امر به معروف و نهی از منکر برنامه‌ریزی شود به‌گونه‌ای که کارکنان در این زمینه احساس مسئولیت نموده و نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نباشند و این اصل نیز فرهنگ‌سازی و نهادینه شود.

ایشان عملکرد کمیته امداد در اجرای امر به معروف را مثبت ارزیابی نموده و اظهار داشت: ازآنجا که وظیفه‌ی سازمانی کمیته امداد از بدو تأسیس خدمات‌رسانی به محرومین جامعه بوده خود این خدمت از بزرگ‌ترین معروفات می‌باشد، زیرا تلاش این نهاد برای کاهش فقر، سبب از بین رفتن فساد و تبعیض در جامعه می‌گردد.

کریمی به موضوع حجاب اشاره و گفت: در فرهنگ اسلامی اصل حجاب مورد پذیرش می‌باشد، عده‌ای از افراد با برنامه‌ریزی و انجام طرح و نقشه در بسیاری از مسائل دینی از جمله کم‌حجابی قصد ضربه زدن به‌نظام و اسلام را دارند که در این خصوص باید ریشه‌یابی گردیده و سپس مقابله شود، زیرا ورود مستقیم به این موضوع نتیجه معکوس دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان گفت: اگر به دنبال حل و ریشه‌کنی منکرات در جامعه هستیم باید به‌صورت محله‌ای و با کمک مردم و با انجام برنامه‌ریزی‌های منسجم اقدام نماییم.

حجت‌الاسلام حسن کریمی افزود: نظارت و مسئولیت اجتماعی و مطالبه گری مردم سبب جلوگیری از انحراف و کج روی مدیران و مسئولین گردید که از موانع منکرات در جامعه می‌باشد.

جلیل تراهی، قائم‌مقام کمیته امداد استان هرمزگان گفت: پدیده فقر، یک عامل زمینه‌ای است که بستر سایر معضلات اجتماعی را فراهم می‌نماید و باید در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی توسط اقشار مختلف مردم و مسئولین این معضل مدیریت و کاهش یاید.

 قائم‌مقام کمیته امداد استان هرمزگان با اشاره به پیچیدگی‌های فقر در دو دهه اخیر به جوان شدن سن فقر در استان پرداخته و عنوان نمود: بالغ‌بر ۵۰ درصد جمعیت تحت حمایت کمیته امداد بانوان سرپرست خانوار را تشکیل می‌دهند.

تراهی، یکی از مصادیق مهم امر به معروف ارائه خدمت کریمانه به خانواده‌های معزز تحت حمایت برشمرد و گفت: تکریم مراجعین در کمیته امداد امام خمینی (ره) بعنوان فرهنگ سازمانی نهادینه شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید