دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۷ دی ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۴
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۸۶۳۴۱
گزارشگر : ۳۸

اجرای 2264 طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی توسط مددجویان کمیته امداد هرمزگان

اجرای 2264 طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی توسط مددجویان کمیته امداد هرمزگان
(سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰) ۱۴:۴۴

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون، دو هزار و 264 طرح اشتغالزایی توسط خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در مناطق روستایی استان هرمزگان اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ جلیل تراهی، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در این خصوص اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های این نهاد، توانمندسازی مددجویان با ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی است که بر همین اساس این نهاد از ابتدای سال 1400 تا کنون، سه هزار و 838 طرح اشتغالزایی ایجاده نموده است که تعداد دو هزار و 264 طرح اشتغالزایی توسط خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در  مناطق روستایی استان هرمزگان اجرا شده است.

تراهی ، با اشاره به اینکه 59 درصد از کل طرح‌های اشتغال ایجاد شده در مناطق روستایی بوده است، افزود: برای اجرای این تعداد طرح در مناطق روستایی بالغ بر 95 میلیارد و 618 میلیون تومان هزینه اخصاص داده شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: از کل طرح های اشتغال ایجاد شده، تعداد 531 طرح در زمینه ی دامپروری، 384 مورد در زمینه‌ی کشاورزی، 509 مورد صنایع‌دستی ، 579 مورد طرح خدماتی و مابقی در پرورش طیور، زنبورداری ، صیادی، حمل و نقل ، صعنتی و معدنی ، فرش و گلیم بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان یادآور شد: سرانه پرداخت وام اشتغال در روستاها مبلغ 100 میلیون تومان بوده که درصورت داشتن مجوزات لازم  قابل پرداخت می باشد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۸۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید